Lyžiarsky výcvik 1. stupeň 2023

20230310215808_img-6019-kopia.jpg

Naša škola v termíne od 22.-28.2.2023 organizovala lyžiarsky výcvik pre I.stupeň vstredisku Ski Brodok. Lyžiarsky výcvik absolvovalo 42 žiakov 2., 3. a 4.ročníka s dennou dochádzkou. Žiaci boli spočiatku rozdelení do štyroch výkonnostných skupín, v ktorých pod vedením učiteľov získavali buď nové skúsenosti s lyžovaním, alebo svoje lyžiarske zručnosti zdokonaľovali.
Náš denný režim začal ráno pred školou o 8:30 kde nás čakal autobus, ktorý nás dopravil na Poráč. Následne sa učitelia zapotili pri zapínaní lyžiarok deťom a o 9:30 sa zapotili detir ozcvičkou na svahu. Lyžovali sme do 11:00, kedy sme mali desiatovú prestávku. Tú nám spríjemnili prichystané dobrotky od mamičiek, sladký čajík z bufetu a hlavne HRANOLKYYYY!

Po prestávke sa nedočkavo opäť naskočilo do lyží a šup-ho na vlek, z ktorého sa občas i vypadlo. Lyžovalo sa do 13:00 s následným presunom do školy. Tu musíme pripomenúť, že naše presuny zo školy na Poráč a späť neboli ani z ďaleka nudné. Kľudne by sa dalo hovoriť o spievajúcom autobuse.
Podmienky na Brodku boli na výuku pre žiakov ideálne. Počasie bolo až na jeden chladný deň vynikajúce. Deti si lyžiarsky kurz pochvaľovali, tešili sa na každý deň strávený na svahu. Užili si kopec zábavy a hlavne sa každý žiak naučil základy lyžovania, správania sa na svahu, či nosenia lyží a zapínania si lyžiarskych topánok. Za absolvovaný výcvik boli deti odmenené diplomom. Vďaka patrí učiteľom i milému a ochotnému presonálu strediska Ski Brodok a Hugovi :)

  IMG_4944 - kópia